top of page
Szukaj

POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2024

Premiera XIII edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród najlepszym szefom kuchni w Polsce odbędzie 29 kwietnia 2024 roku w Majątku Howieny.W wydarzeniu weźmie udział około 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants 2024. Podczas Gali poznamy najlepszą restaurację w Polsce, przyznane zostaną również nagrody specjalne m.in. w kategoriach – Szef Kuchni Roku, Osobowość Kulinarna Roku, Szef Kuchni Jutra,  Kucharz Odkrycie Roku, Kucharz Młody Talent.


Miejscem Gali będzie Majątek Howieny w Pomigaczach perła podlaskiej Agroturystyki.

W tym niepowtarzalnym klimacie Goście Gali będą mogli podziwiać uroki dawnej polskiej wsi. Wspaniały pobyt zagwarantuje przybyłym rozległa przestrzeń malowniczej polany, a w klimat sprzed kilkuset lat wprowadzą gości obiekty o zabytkowym charakterze.

Ukojenie przyniesie widok stawu i spacer po Majątku. Można przyjrzeć się : starej kuźni „Dziadka Piotra”, ponad dwustuletniej „Chatce pod mchem”, wiatrakowi „Koźlak”, strażackiej wieży, starej chatce „Państwa Wysockich” lub „Wędzarni z piecem chlebowym”. Dopełnieniem tego pięknego, swojskiego obrazu są wiekowe sprzęty: kufry, skrzynie, sagany, kołowrotki, kosy i sierpy. Można im się przyjrzeć z bliska i poczuć ukryty w nich czas. Sielskości Majątkowi dodają oswojone zwierzęta – małpki, kangury, konie, kucyki, osiołki, daniele, lamy, kózki, pieski, strusie, kaczki, gęsi,  bociany oraz papugi.Gala odbędzie się Ekskluzywnej Howieńskiej Stodole. Przewodzi tu rustykalny styl, który jest swoistym ukłonem w stronę Matki Natury- a powiedzmy sobie szczerze, któż z nas jej nie kocha? Budulcem Howieńskiej Stodoły są stare cegły oraz surowe drewno.O podniebienia Gości zadba szef kuchni restauracji mieszczącej się na terenie Majątku Howieny Tomasz Bułach.Restauracja oferuje wyśmienitą kuchnię regionalną w nowoczesnym wydaniu. Nie jest tajemnicą, że szef kuchni stawia na produkty najwyższej jakości, ponieważ wie, że uczciwa kuchnia broni się sama! W Karcie znajdują się tradycyjne dania, które niewątpliwie zostały okraszone oryginalnością.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page