top of page
Szukaj

Meksyk gospodarzem The Best Chef Awards 2023

Po raz pierwszy w swojej historii The Best Chef wyruszy poza Europę, aby świętować siódmą edycję w dniach 18, 19 i 20 listopada. Ogłoszenie najlepszego szefa kuchni na świecie będzie punktem kulminacyjnym wydarzenia, podczas którego odbędą się niesamowite rozmowy, debaty, pokazy i show cooking pod hasłem "Początki i przyszłość".

Przez trzy dni świat gastronomiczny skupi swoją uwagę na Meridzie, stolicy stanu Yucatan, miejscu słynącym ze spektakularnych skarbów archeologicznych Majów, takich jak Chichén Itzá, Uxmal, Ek Balam, Dzibilchaltún i Mayapán, niezwykłej historii kulturalnej i architektonicznej, wspaniałych plaż, a także najwyższej klasy gastronomii. Różne przestrzenie w mieście posłużą jako tło dla długo wyczekiwanej i efektownej gali finałowej oraz dwóch poprzednich dni dyskusji i refleksji (Area Talks and Food Meets Science).

Wśród poprzednich zwycięzców znajdują się: Joan Roca (El Celler de Can Roca, najlepszy w 2017 i 2018), Björn Frantzén (Frantzén, 2019), René Redzepi (Noma, 2020) i Dabiz Munoz (DiverXO, 2021 i 2022).

Wybór państwa Jukatan czyni Meksyk wielką światową potęgę gastronomiczną, oferując wszystkie możliwości: od niesamowitej tradycyjnej kuchni Majów, na rynku loncherías, street food i współczesnych, a także znakomitych restauracji gastronomicznych.

Aż czterech meksykańskich kucharzy znajduje się obecnie na liście 100 najlepszych kucharzy świata: Jorge Vallejo (Quintonil, #57), Elena Reygadas (Rosetta, #73), Karime López (Gucci Osteria, #82) i Santiago Lastra (Kol, #84). Podobnie, Francisco Ruano (Alcalde) pojawia się na liście firm aspirujących do przyłączenia się do nowego rankingu, który zostanie upubliczniony podczas gali 20 listopada.

Coroczna klasyfikacja najlepszych szefów kuchni na świecie jest wynikiem opinii i głosowania 380 osób; decyduje o tym 100 szefów kuchni, którzy pojawiają się w aktualnym rankingu, 100 nowych kandydatów wybranych na tę okazję oraz wybór 180 ekspertów (dziennikarzy, krytyków, koneserów, fotografów), którzy wcześniej odpowiadają za wskazanie tych kandydatur.

Poprzednie edycje konkursu The Best Chef Awards odbywały się w Warszawie, Mediolanie, Barcelonie, Amsterdamie i Madrycie.

Zdjęcie:

Twórca: Edward Trzeciakiewicz

Copyright: Edward TrzeciakiewiczOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page