top of page
Szukaj

DEGUSTACYJNA KOLACJA KOMENTOWANA

Już 21 kwietnia o godzinie 18:00 krakowska Gavi Restaurant zaprasza na kolejne spotkanie ze sztuką kulinarną inspirowaną twórczością wybitnych malarzy z Krakowa i Małopolski: “Małopolska Paleta Smaków”.Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Władysław Podkowiński i wielu, wielu innych. Kraków przez stulecia, zwłaszcza zaś w XIX i XX wieku miał szczęście do mieszkających tu i tworzących wybitnych polskich malarzy. To właśnie ich twórczości, ale także kulinarnym upodobaniom poświęcony zostanie nasz wyjątkowy cykl spotkań przy stole. Podstawą komponowania menu będą ulubione smakami malarzy, dania z epoki, w jakiej tworzyli, czy wreszcie konkretne dzieła i przedstawione na nich kulinarne motywy.

Kolejne spotkanie z cyklu “Małopolska Paleta Smaków” odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia o godzinie 18:00, a jego bohaterem będzie Jan Matejko.

Na stołach pojawią się nie tylko dania, towarzyszyć im będzie pairing wyselekcjonowanych alkoholi. Podczas kolacji Waszymi przewodnikami będą Szymon Gatlik oraz Meteusz Gałka.Szymon, przewodnik miejski i kulinarny, opowie o głębokich powiązaniach i inspiracjach między naszymi potrawami a artystami, Mateusz sommelier Gavi Restaurant, będzie dzielił się swoją wiedzą i pasją, wyjaśniając idealne połączenia alkoholi z naszymi wyjątkowymi daniami.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page