top of page

TRATTORIA ANTICA

3 widelce.png

W kamienicy w której powstała Trattoria Antica ma swoją historię od 1805 roku. Budynek nr 7 przy ul. Św. Wojciecha należy do najstarszych budynków w mieście.

W 2014 roku stworzyliśmy wyjątkowy miejsce pełne włoskiego temperamentu i smaków przesiąkniętych zapachem świeżych ziół, pizzy, makaronów i owoców morza.

Serce lokalu czyli kuchnia z piecem opalanym drewnem, wita gości już w samych podwojach lokalu. Niepowtarzalny aromat roznosi się już od progu otwartej kuchni, tym samym ukazując jak przygotowywane są dania. Kubki smakowe uraczyć możem pizzą wypiekaną na szesnaście sposobów, szerokim asortymentem makaronów, oraz oryginalnie przyrządzanymi daniami mięsnymi i rybami. Całość oferty doskonale uzupełniają zupy oraz obszerna paleta przystawek i deserów.

Z myślą o najwyższej jakości serwowanych dań, większość makaronów takich jak lasagne, tagliatelle, gnocchi czy pierożki ravioli przygotowujemy własnoręcznie. Mocnym punktem restauracji jest sezonowość. Uzupełnieniem stałej oferty są wkładki zmieniające się z każdą porą roku. Jesienią są to dania obfitujące w moc grzybów, wiosna natomiast pojawiają się dania ze świeżych szparagów. Latem są to świeże mule i ostrygi oraz małże św. Jakuba. Wyśmienitym dodatkiem do dań są wina.

Karta win została przygotowana starannie i dopasowana do każdej pozycji w karcie menu. Jesteśmy w stanie sprowadzić wina na życzenie naszych Gości z każdego regionu świata.

Wystrój lokalu jest charakterystyczny z surowymi ścianami, na nich seria pamiątkowych historycznych fotografii, obrusy w kratę zielono białe oraz świeże zioła na stołach i oryginalna muzyka włoska. Do dyspozycji mamy 48 miejsc w lokalu.

Trattoria jest czynna codziennie od godziny 12 do 23. Rezerwacje przyjmujemy pod nr 516 516 512.

t1.png
SZEF KUCHNI MATEUSZ SZPYTMA.jpg
chef (2).png
Mateusz Ścięgienny
Udogodnienia i serwis:
Projekt bez tytułu (18)_edited.png
Menu dziecięce

Menu dla dzieci

Projekt bez tytułu (17)_edited.png
Projekt bez tytułu (46) (1).png

Klimatyzacja

Projekt bez tytułu (20)_edited.png
Projekt bez tytułu (50) (1).png
Projekt bez tytułu (19)_edited.png
Projekt bez tytułu (49) (1).png

Parking

Miejsca na zewnątrz

Projekt bez tytułu (16)_edited.png
Projekt bez tytułu (51) (1).png
Projekt bez tytułu (15)_edited.png
Projekt bez tytułu (48) (1).png

Dania bezglutenowe

Dania wegetariańskie

Dane teleadresowe:
l1.png

św. Wojciecha 7, Opole

l2.png

+48 516 516 512

l4.png
www2.png
g1.png
g2.png
g3.png
bottom of page