top of page

RISTORANTE TAORMINA

3 widelce.png

Jesteśmy prawdziwą włoską restauracją znajdującą się nieopodal centrum Oświęcimia. Prawdziwą, ponieważ właściciele są Włochami. Gotowanie zawsze było pasją całej naszej rodziny. Od kilku pokoleń nasza rodzina prowadziła restauracje we Włoszech, a my staramy się kontynuować tę tradycję. Nie bez przyczyny nasza restauracja nosi nazwę Taormina. Właśnie ta piękna miejscowość, która jest przedstawiona na ścianach restauracji jest naszym miastem rodzinnym. Tam prowadzona jest także restauracja naszej włoskiej rodziny. Chcemy przybliżyć naszym Klientom kulturę, zwłaszcza kuchnię regionu Sycylii, gdzie leży Taormina. Kuchni bogatej w warzywa, mięso a przede wszystkim owoce morza i ryby. W naszej ofercie znajdują się wyśmienite dania z najlepszych i oryginalnych włoskich składników i wspaniała pizza.

Monika Kucharzyk, kucharz z kilkunastoletnim doświadczeniem. Pracowała między innymi w restauracjach niedaleko Neapolu w Paestum , które słynie z bogatej tradycji historycznej i kulinarnej. Specjalizuje się w kuchni południowej Włoch , zwłaszcza w przyrządzaniu ryb i owoców morza.

Gianpiero Casa jest Włochem pochodzącym z rodziny restauratorów i kucharzy z Sycylii. Jako właściciel Ristorante Pizzeria Taormina dba o jakość powstałych w niej dań, ich formę i sezonowość. Szególną uwagę poświęca na zachowanie tradycji i kultury kulinarnej Włoch. Traktuje klientów jak gości restauracji osobiście przybliżając im elementy kultury jedzenia i historii Włoch.

t1.png
SZEF KUCHNI MATEUSZ SZPYTMA.jpg
chef (2).png
Monika Kucharczyk i Jadwiga Durańczyk
Udogodnienia i serwis:
Projekt bez tytułu (18)_edited.png
Menu dziecięce

Menu dla dzieci

Projekt bez tytułu (17)_edited.png
Projekt bez tytułu (46) (1).png

Klimatyzacja

Projekt bez tytułu (20)_edited.png
Projekt bez tytułu (50) (1).png
Projekt bez tytułu (19)_edited.png
Projekt bez tytułu (49) (1).png

Parking

Miejsca na zewnątrz

Projekt bez tytułu (16)_edited.png
Projekt bez tytułu (51) (1).png
Projekt bez tytułu (15)_edited.png
Projekt bez tytułu (48) (1).png

Dania bezglutenowe

Dane teleadresowe:
l1.png

Jędrzeja Śniadeckiego 39, 32-600 Oświęcim

l2.png

+48 33 842 33 06

l4.png
www2.png
g1.png
g2.png
g3.png

Dania wegetariańskie

bottom of page