top of page

RESTAURACJA DA VINCI

3 widelce.png

Restauracja Da Vinci w Dworze Starostów Chęcińskich w Podzamczu z widokiem na Zamek Królewski w Chęcinach zaprasza na dania kuchni polskiej. Otrzymaliśmy nagrodę Najlepsza restauracja 2023, a właścicielka została Ambasadorką Kuchni Polskiej programu Polskie Skarby Kulinarne. Dysponujemy 2 salami na 120 osób, salami konferencyjnymi, a także dużym parkingiem, także na autokary. W obiekcie dostępne jest WI-FI, winda dla niepełnosprawnych, czy kącik dla dzieci. Restauracja posiada bazę noclegową w znajdującym się obok hotelu Da Vinci.
Dania przygotowywane są z produktów najwyższej jakości, z produktów od lokalnych dostawców w trosce o to, aby na talerzu zachwycały, a na podniebieniu nie rozczarowywały. Sekretem jest to, że każdy element dania powstaje na miejscu poczynając od demi glace’ów przez makarony czy dekoracje. Kucharze używają dużo ziół, wzorują się na dawnych recepturach, jednakże dania serwowane są fusion. Karta menu jest kartą sezonową i bazuje na sezonowych produktach. Zatem w maju króluje zupa z pokrzyw, jesienią krem z dyni z kasztanami, a zimą krem z kiszonej kapusty. W karcie znajdą Państwo m.in. śledzia, tatara, bisque z raków, wołowinę starosty, jagnięcinę z miętą, pstrąga z Białej Nidy, czy arkas – ulubiony deser Jana III Sobieskiego.
Szefem kuchni jest wyjątkowy człowiek – Sebastian Strójwąs – pasjonat, wizjoner i zarazem artysta.
W restauracji goście mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty wine baru. Sommelierka pomaga dobrać odpowiednie wino do dania i oczekiwań gości.
Wizyta w restauracji nosi znamiona kulinarnej przygody co pozwala spędzić cudownie czas. Organizowane są wydarzenia w oparciu o wyjątkową ofertę kulinarną takie jak: kolacje degustacyjne w wine pairingiem, degustacje win z food pairingiem, czy najnowsza propozycja – jedyny taki format w kraju – uczty z dreszczykiem, czyli sztuka teatralna (kryminalna) wpisana w kolację.

t1.png
SZEF KUCHNI MATEUSZ SZPYTMA.jpg
chef (2).png
Sebastian Strójwąs
Udogodnienia i serwis:
Projekt bez tytułu (18)_edited.png
Menu dziecięce

Menu dla dzieci

Projekt bez tytułu (17)_edited.png
Projekt bez tytułu (46) (1).png

Klimatyzacja

Projekt bez tytułu (20)_edited.png
Projekt bez tytułu (50) (1).png
Projekt bez tytułu (19)_edited.png
Projekt bez tytułu (49) (1).png

Parking

Miejsca na zewnątrz

Projekt bez tytułu (16)_edited.png
Projekt bez tytułu (51) (1).png

Dania wegetariańskie

Projekt bez tytułu (15)_edited.png
Projekt bez tytułu (48) (1).png

Dania bezglutenowe

Dane teleadresowe:
l1.png

ul. Podzamcze 45,

26-060 Chęciny

l2.png

+48 577 450 040

l4.png
www2.png
g1.png
g2.png
g3.png
bottom of page