top of page

RESTAURACJA TERRA MARE

3 widelce.png

Dawne budynki gospodarcze Dworu w Dąbrówce Małej, starej dzielnicy Katowic, zostały wzniesione w drugiej połowie XIX w. Ten niezwykle skromny budynek nie był rezydencją Rodziny Winklerów, lecz siedzibą zarządcy ich majątku. Budynek dworu pozbawiony cech stylowych, murowany z cegły, potynkowany. Znacznie bardziej efektowne od niego są dawne zabudowania gospodarcze, to właśnie w jednym z tych zabudowań mieści się Restauracja Winiarnia Terra Mare.

Restauracja Winiarnia Terra Mare zachwyca nie tylko eleganckim, nowoczesnym, a zarazem przytulnym wnętrzem zabytkowego budynku, ale przede wszystkim serwowanymi wyśmienitymi potrawami kuchni śródziemnomorskiej, opartymi na oryginalnych produktach i tradycyjnych recepturach.

Specjalnością Terra Mare są sprowadzane bezpośrednio z włoskich targów żywe skorupiaki, owoce morza oraz wyłącznie świeże ryby. Jako jedni z nielicznych restauracji w Polsce posiadają specjalistyczne akwarium do przechowywania żywych skorupiaków oraz homarium, w którym hodowane są homary oraz kraby. W propozycji menu znajdziecie Państwo również robione ręcznie makarony, pizze z pieca opalanego drzewem, różnego rodzaju mięsa oraz oryginalne włoskie desery.

Do dyspozycji Gości oddajemy również osobną salę – Winiarnię wyposażoną w nowoczesny sprzęt konferencyjny, co umożliwia organizowanie konferencji z prezentacją. Terra Mare ze względu na bardzo dogodny dojazd, przestronny parking oraz dyskretną obsługę jest idealnym miejscem do wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych.

Z myślą o smakoszach wina i nie tylko, przy restauracji powstała winiarnia, w której prowadzone są cykliczne degustacje win. Winiarnia dysponuje bardzo szerokim wyborem, a Sommelier fachowo doradzi przy doborze odpowiedniego wina zarówno do obiadu, kolacji, jak i w przypadku zakupu wina jako prezent czy też do wypicia w zaciszu własnego domu.

Terra Mare zakochaj się we włoskim świecie…

t1.png
SZEF KUCHNI MATEUSZ SZPYTMA.jpg
chef (2).png
Andrzej Matera
Udogodnienia i serwis:
Projekt bez tytułu (18)_edited.png
Menu dziecięce

Menu dla dzieci

Projekt bez tytułu (17)_edited.png
Projekt bez tytułu (46) (1).png

Klimatyzacja

Projekt bez tytułu (20)_edited.png
Projekt bez tytułu (50) (1).png
Projekt bez tytułu (19)_edited.png
Projekt bez tytułu (49) (1).png

Parking

Miejsca na zewnątrz

Projekt bez tytułu (16)_edited.png
Projekt bez tytułu (51) (1).png
Projekt bez tytułu (15)_edited.png
Projekt bez tytułu (48) (1).png

Dania bezglutenowe

Dania wegetariańskie

Dania wegetariańskie

Dane teleadresowe:
l1.png

Aleja Roździeńskiego 191, 40-317 Katowice

l2.png

+48 515 055 600

l4.png
www2.png
g1.png
g2.png
g3.png
bottom of page