top of page

KLIMTÓWKA

3 widelce.png

W samym sercu Wolbromia, miasta założonego przez Króla Władysława Łokietka znajduje się Hotel i Karczma ‘’Klimtówka’’. Legenda głosi, że znakomity malarz Gustaw Klimt zaszczycił swoja obecnością Karczmę w drodze do Krakowa i zostawił w zamian za znakomitą gościnę swoje bezcenne dzieła sztuki, które zdobią urokliwą Karczmę. I tak na cześć malarza Karczma została nazwana ‘’KLIMTÓWKĄ’’. Czy to prawda, czy domysły …?

Cudowny klimat w polskiej Karczmie z polską tradycyjną kuchnią, czasami w nowoczesnym wydaniu jest już wyczuwalny od samego wejścia do Klimtówki. Kuchnia jest prosta, zdrowa, smaczna i polska.

Menu zmienia się zgodnie z porami roku z wykorzystaniem najwyższej jakości ekologicznych produktów od lokalnych dostawców.

Grillowany oscypek, tatar z polędwicy wołowej podwędzany bukowym dymem, rosół z domowej kury, kaczki, indyka, perliczki i wołowiny, pieczona kaczka z jabłkami i pomarańczami a na deser sernik orzechowy z białą czekoladą na musie malinowym, to pełne wyrafinowanego smaku dania serwowane przez naszą szefową kuchni.

Odpowiednio dobrane wina do potraw polecane i dedykowane wyłącznie dla ‘’Klimtówki ‘’ od Marka Konrada, delektowanie się naszymi potrawami przy odpowiednio dobranej muzyce ,to idealne miejsce na spędzenie niezapomnianych chwil z bliskimi, do którego serdecznie zapraszamy.

t1.png
SZEF KUCHNI MATEUSZ SZPYTMA.jpg
chef (2).png
Lidia Maroszek
Udogodnienia i serwis:
Projekt bez tytułu (18)_edited.png
Menu dziecięce

Menu dla dzieci

Projekt bez tytułu (17)_edited.png
Projekt bez tytułu (46) (1).png

Klimatyzacja

Projekt bez tytułu (20)_edited.png
Projekt bez tytułu (50) (1).png
Projekt bez tytułu (19)_edited.png
Projekt bez tytułu (49) (1).png

Parking

Miejsca na zewnątrz

Projekt bez tytułu (16)_edited.png
Projekt bez tytułu (51) (1).png
Projekt bez tytułu (15)_edited.png
Projekt bez tytułu (48) (1).png

Dania bezglutenowe

Dane teleadresowe:
l1.png

Ordona 2, 32 – 340 Wolbrom

l2.png

+48 500 275 442

l4.png
www2.png
g1.png
g2.png
g3.png

Dania wegetariańskie

bottom of page