top of page

RESTAURACJA MIÓD I WINO

3 widelce.png

Restauracja Miód i Wino to stylizowane i historyczne wnętrze, gdzie każdy szczegół ma znaczenie. Niezwykłe miejsce jest idealnym tłem dla wyjątkowego menu przygotowanego przez naszego Szefa Kuchni Krzysztofa Pawłowskiego.

W miejscu Restauracji Miód i Wino w czasach świetlności Opactwa Cystersów w Sulejowie znajdowała się kiedyś gorzelnia, w której Mnisi produkowali najlepsze alkohole. Delektowanie się szlachetnym smakiem nie tylko w mroźne bądź słotne dni, związane było z pewnym rytuałem. Ten oto rytuał owocował poprawą nastroju wśród degustujących.

Restauracja Miód i Wino znajduje się w murach XII – wiecznego Opactwa Cystersów w Sulejowie. Okolica obfituje w wszelakie dary natury takie jak lasy Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, rzekę Pilicę, Zalew Sulejowski, dlatego karta menu bazuje na rybach z okolicznych wód oraz zwierzynie leśnej. Restauracja posiada szeroką gamę wyrobów własnych między innymi konfitury, wędzone wędliny, sery i ryby.

Nazwa Restauracji zobowiązuje by nie zabrakło w niej win oraz miodów pitnych a ponadto posiada szeroki wybór piw belgijskich produkowanych w zakonie cystersów.
Warto również podkreślić, że w miejscu obecnej Restauracji Miód i Wino w średniowieczu znajdowała się gorzelnia, w której cystersi przygotowywali swoje lecznicze trunki.

W sezonie zapraszamy do letniego ogródka oraz polecamy potrawy z autorskiej wędzarni, gdzie w bezpośrednim otoczeniu zabudowań cysterskich skosztować można klasztornej kuchni.

Miód i Wino to właśnie w tym miejscu warzymy piwo na konkretnych zasadach. Do produkcji używamy najwyższej klasy słodu, drożdży i chmielu. Cały proces warzenia od początku do końca stanowi czyste rzemiosło. By uzyskać pełnię smaku, obfitą pianę i piękną barwę nasze piwo nie jest pasteryzowane ani filtrowane. Proces leżakowania odbywa się w piwnicznych murach klasztoru i trwa odpowiednio długo w zależności od uwarzonego stylu. Pijąc nasz złoty trunek masz pewność, że każda warka ugotowana została z wielka pasja i sercem!
Prawdziwa uczta winna odbywać się w towarzystwie odpowiedniego, nietuzinkowego trunku. W związku z tym w Restauracji Miód i Wino do każdego z dań serwujemy konkretny rodzaj piwa.
Bez względu na to czy smak wybranych przez Ciebie dań będzie obfitował w słony lub słodki smak, owoce morza, potrawy z grilla, potrawy peklowane lub gęsią wątróbkę- w naszym asortymencie znajdziesz każdy rodzaj piwa. Ofertę aktualnie dostępnych piw znajdziesz w obowiązującej karcie menu.

t1.png
SZEF KUCHNI MATEUSZ SZPYTMA.jpg
chef (2).png
Krzysztof Pawłowski
Udogodnienia i serwis:
Projekt bez tytułu (18)_edited.png
Menu dziecięce

Menu dla dzieci

Projekt bez tytułu (17)_edited.png
Projekt bez tytułu (46) (1).png

Klimatyzacja

Projekt bez tytułu (20)_edited.png
Projekt bez tytułu (50) (1).png
Projekt bez tytułu (19)_edited.png
Projekt bez tytułu (49) (1).png

Parking

Miejsca na zewnątrz

Projekt bez tytułu (16)_edited.png
Projekt bez tytułu (51) (1).png
Projekt bez tytułu (15)_edited.png
Projekt bez tytułu (48) (1).png

Dania bezglutenowe

Dania wegetariańskie

Dane teleadresowe:
l1.png

Władysława Jagiełły 1, 97-330 Sulejów

l2.png

+48 44 610 24 00

l4.png
www2.png
g1.png
g2.png
g3.png
bottom of page