top of page

LWIA BRAMA²

3 widelce.png

Lwia Brama² to jedyna restauracja znajdująca się w najstarszej części Wrocławia, Ostrowie Tumskim. O jej wyjątkowym charakterze świadczy nie tylko bajkowa lokalizacja, lecz także niesamowita kuchnia w wydaniu utytułowanego Damiana Bildźia, który swoją pasję doskonale wyraża na talerzu łącząc regionalne składniki z wyrobami własnej produkcji. W jej urokliwej średniowiecznej piwnicy oraz pięknym zielonym ogrodzie znajdującym się pod samą archikatedrą Jana Chrzciciela, turyści jak i wrocławianie znajdą schronienie od miejskiego zgiełku.

KUCHNIA, SERCE RESTAURACJI!

Naszym sercem zarządza Szef Kuchni Damian Bildź. Swoje doświadczenie zdobywa nieprzerwalnie od 17 lat pracując w europejskich i polskich cenionych restauracjach. W 2016 roku z ręki przewodnika 100 Poland Best Restaurant otrzymał tytuł najlepszego szefa kuchni polski południowo-zachodniej czyniąc go jednym z siedmiu najlepszych szefów kuchni w kraju.

"Wraz z staranie dobranym zespołem pragniemy rozpowszechnić nowoczesną kuchnię polską. Korzystamy z regionalnych produktów, suszymy mięso, kisimy przeróżne specyfiki, od kapusty po buraczki, poprzez gruszki czy truskawki. Jeździmy na łąki i do lasów, gdzie zbieramy zioła. Powrót do korzeni smakowych opieramy o najnowsze zdobycze wiedzy kulinarnej. W ten oto sposób tworzymy dania niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju!"

t1.png
SZEF KUCHNI MATEUSZ SZPYTMA.jpg
chef (2).png
Udogodnienia i serwis:
Projekt bez tytułu (18)_edited.png
Menu dziecięce

Menu dla dzieci

Projekt bez tytułu (17)_edited.png
Projekt bez tytułu (46) (1).png

Klimatyzacja

Projekt bez tytułu (20)_edited.png
Projekt bez tytułu (50) (1).png
Projekt bez tytułu (19)_edited.png
Projekt bez tytułu (49) (1).png

Parking

Miejsca na zewnątrz

Projekt bez tytułu (16)_edited.png
Projekt bez tytułu (51) (1).png
Projekt bez tytułu (15)_edited.png
Projekt bez tytułu (48) (1).png

Dania bezglutenowe

Dane teleadresowe:
l1.png

Katedralna 9, Wrocław

l2.png

+48 793 893 909

l4.png
www2.png
g1.png
g2.png
g3.png

Dania wegetariańskie

bottom of page