top of page
Szukaj

PRZEMYSŁAW GOŚCINIAK Z TYTUŁEM ARCHIMAGIRUSA

42 kucharzy, 14 drużyn, dwa konkursy i tylko jedna nominacja do finału Kulinarnego Pucharu Polski. Tak w kilku liczbach można opisać tegoroczny Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność, który odbył się w Cukrowni Żnin. 7 lipca dowiedzieliśmy się kto za nieco ponad dwa miesiące wystartuje w poznańskim finale KPP.


Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność to konkurs niezwykle efektowny. Tegoroczną rywalizację w Cukrowni Żnin podzielono na dwa dni. O uznanie jurorów walczyli doświadczeni szefowie kuchni, ale również uzdolniona młodzież, reprezentująca szkoły gastronomiczne z całej Polski.

Przyznany po raz pierwszy Archimagirus Young Chef to nie tylko rywalizacja, ale także forma edukacji adeptów sztuki kulinarnej. Nad przebiegiem tej odsłony Archimagirusa czuwał szef kuchni Przemysław Urbaniak. W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących:

- Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu, - Zespół Szkół CKZ w Grubnie, - ZSGH Gdańsk - ZST Żnin, - Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Bydgoszczy, - Zespół Szkół Zawodowych w Opolu.

Ze zwycięstwa cieszyła się ostatnia z nich. Opolską szkołę reprezentowali: Karolina Lewczak, Kornelia Kręcichwost oraz Marcin Magosz.

To jedna z podstawowych zasad konkursu Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność. W tym konkursie, który odbył się po raz trzeci, wystartowało osiem trzyosobowych ekip:

- Radosław Gierałtowski, Radosław Sztanke i Przemysław Janta, - Andrzej Gołąbek, Wojciech Rzepecki i Krzysztof Lisiak, - Roman Serdiuk, Stanisław Jankowiak i Ivan Kalinichenko, - Mateusz Cheda, Marta Staszel i Sebastian Klamka, - Tomasz Sowiński, Kamila Gawrzyał i Paweł Szymański, - Jakub Żymelski, Wojciech Schmidt i Bartosz Raburski, - Przemysław Gościniak, Bartłomiej Kornacki i Mikołaj Baryłka, - Dawid Bielecki, Patrycja Grycko i Adam Gren.

Pracowały przez dwa dni, po dwie i pół godziny. Każda musiała przygotować po 20 porcji przystawki, dania głównego i deseru. Jedno z dań musiało być wegetariańskie lub wegańskie.

Nagrodę główna – 10.000 zł w gotówce oraz staż zagraniczny – odebrała ekipa pod wodzą Przemysława Gościniaka, któremu towarzyszyli Bartłomiej Kornacki i Mikołaj Baryłka. Oprócz laurów zdobyli nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski.

Ta rywalizacja odbędzie się już 26 i 27 września. Do tej pory znamy przewodniczącego jury, nietypowe składniki dań finałowych. Do zamknięcia listy finalistów pozostało jeszcze rozstrzygnięcie dwóch konkursów nominowanych.

Źródło: Kulinarny Puchar Polski / Grupa MTP

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page