top of page

CAFE XANDER

3 widelce.png

Café Xander Show & Dining to nowa restauracja na kulinarnej mapie Sopotu i Trójmiasta. Miejsce, które powstało pod wpływem inspiracji czasami prohibicji Nowego Jorku, od progu wita Gości eleganckimi mosiężnymi zdobieniami i miękkimi pluszowymi obiciami. Projekt wnętrza autorstwa renomowanej pracowni, w wyrafinowany sposób łączy najlepsze naturalne materiały – lite drewno i marmur, a przygaszona kolorystyka i wyszukane detale dopełniają kosmopolityczny wizerunek i nadają wnętrzom szlachetności. Reprodukcje wyjątkowych dzieł sztuki pochodzących z prywatnej kolekcji właścicieli nieprzypadkowo zdobią ściany i stanowią tło dla spotkań i wyjątkowych chwil.

Już od wejścia gości witają miękkie jazzowo – soulowe brzmienia zaproszonych artystów, nastrojowe
światło i lekko dekadencka atmosfera przywodząca na myśl najlepsze kluby muzyczne Manhattanu. Wykwalifikowany zespół, z nienachalną uprzejmością wita przybyłych i prowadzi do wybranego stolika, który może być jedną z komfortowych miękkich loży, eleganckim stołem dla większych grup lub romantycznym dwuosobowym stolikiem oświetlonym lampką – idealnym na piątkowe randez – vous. Dedykowany specjalnym okazjom „Chef’s table” sprzyja organizacji spotkań biznesowych i wyjątkowych prywatnych celebracji w gronie najbliższych i przyjaciół.

Szef Kuchni – Daniel Burandt, w swoim menu wykorzystuje starannie dobrane składniki, które z artystycznym zacięciem komponuje w wykwintne dania kuchni śródziemnomorskiej i tradycyjnej polskiej. Doskonałym uzupełnieniem i niezbędnym dodatkiem doznań kulinarnych kuchni Café Xander jest starannie skomponowana karta win.
Tym, co naprawdę wyróżnia Café Xander jest koncept Show & Dining - łączący świat smaków z występami utalentowanych artystów i muzyków.
Café Xander to prawdziwa uczta dla zmysłów – nie tylko wyjątkowa kolacja w niepospolitym wnętrzu, a przeżycie wykraczające poza doznania kulinarne i estetyczne.

t1.png
SZEF KUCHNI MATEUSZ SZPYTMA.jpg
chef (2).png
Daniel Burandt
Udogodnienia i serwis:
Projekt bez tytułu (18)_edited.png
Menu dziecięce

Menu dla dzieci

Projekt bez tytułu (17)_edited.png
Projekt bez tytułu (46) (1).png

Klimatyzacja

Projekt bez tytułu (20)_edited.png
Projekt bez tytułu (50) (1).png
Projekt bez tytułu (19)_edited.png
Projekt bez tytułu (49) (1).png

Parking

Miejsca na zewnątrz

Projekt bez tytułu (16)_edited.png
Projekt bez tytułu (51) (1).png
Projekt bez tytułu (15)_edited.png
Projekt bez tytułu (48) (1).png

Dania bezglutenowe

Dane teleadresowe:
l1.png

Jana Jerzego Haffnera 59, 81-715 Sopot

l2.png

+48 58 550 98 13

l4.png
www2.png
g1.png
g2.png
g3.png

Dania wegetariańskie

bottom of page